موسسه حقوقی ساحل آفتاب ( Euro Dream Consulting )

وضعیت کار در استرالیا، موسسه حقوقی ساحل آفتاب

وضعیت کار و آینده شغلی در استرالیا -موسسه حقوقی ساحل آفتاب

وضعیت کار و آینده شغلی در استرالیا

استرالیا در سال 2019 اولین کشور ثروتمند دنیا شناخته شد رتبه ای که تا به حال به سوییس تعلق داشت و از این جهت می توان انتظار امنیت و رونق بازار کار را داشت. با تصاحب این جایگاه حقوق پرداختی کارکنان مسلم رقم بالایی است. و میزان بیکاری به پایین ترین میزان خود خواهد رسید.

هم اکنون نرخ بیکاری در این کشور زیر 5% می باشد. طبق آمار وزارت کار استرالیا، تعداد شاغلین این کشور در سال ۲۰۱۸، ۱۲ میلیون و ۷۴۱ هزار و ۸۰۰ نفر برآورده شده‌است.این تعداد شاغل در مقابل جمعیت ۲۴/۷ میلیون نفری استرالیا، رقم بالایی به شمار می‌رود. بر اساس این آمار به جرأت می توان گفت در صورت مهاجرت آینده شغلی خوبی در انتظار شماست.

حتی در صورت تحصیل در استرالیا دانشجویان اجازه کار دارند و می توانند 40 ساعت در هفته مشغول باشند. همچنین با هر گونه مجوز اقامتی در استرالیا شما مشمول طرح بیمه ملی استرالیا خواهید شد.

خدمات حمایتی دولت برای مهاجران در استرالیا شامل

کمک برای اسکان مهاجران و اجرای طرح (Skills for Education and Employment) SEE است تا از افراد واجد شرایط که دسترسی مناسبی به مشاغل ندارند، حمایت کنند.

این برنامه شامل چندین ساعت آموزش حرفه‌ای متناسب با نیاز بازار کار و کمک برای دسترسی به مشاغل مناسب با تخصص شماست. شرکت‌کنندگان در این برنامه می‌توانند تا ۲۰۰ ساعت از آموزش‌های رایگان شامل آموزش مهارت‌های زبانی و آموزش‌های مهارتی دیگر برای یافتن شغل بهره‌مند شوند.

واجدین شرایط شرکت در برنامه (Skills for Education and Employment) خدمات حمایتی دولت برای مهاجران در استرالیا

 • به‌رغم تلاش جدی برای پیدا کردن کار مناسب، در این زمینه موفق نشده باشند.
 • دوره‌ی AMEP (دوره‌ی رایگان آموزش زبان انگلیسی برای بزرگسالان) را کامل کرده باشند یا واجد شرایط این دوره نبوده باشند.

دولت استرالیا تقریبا در همه مشاغل دچار کمبود نیروی ماهر و متخصص است و تقریبا با هر عنوان شغلی می توانید به استرالیا مهاجرت کرده و به کار مورد نظر خود بپردازید البته به شرط داشتن تخصص و دانش بالا.

هم‌چنین صاحبان کار موظف‌اند بدون توجه به نژاد، رنگ پوست، مذهب و ملیت افراد آنها را استخدام کنند و حق هیچ‌گونه برخورد تبعیض‌آمیز با کارمندان خود را ندارند.

شرایط کار در استرالیا

گرچه استرالیا کشور گرانی است اما با در آمد سرانه بالا این هزینه ها قابل جبران است. دستمزد یک کارگر در آنجا کمی بیش از 17 دلار در ساعت است و کسانیکه دستمزد پایین تری دارند از سوی دولت حمایت می شوند مانند معافیت از مالیات. برای آشنایی بیشتر با دستمزد سالانه برخی از مشاغل که مهاجران بسیاری نیز در آنها مشغول به کار هستند به آمار زیر توجه کنید:

 • مهندس الکترونیک: ۱۲۳ هزار دلار؛
 • مهندس مکانیک: ۱۴۸ هزار دلار؛
 • مشاغل مدیریتی با مدرک کارشناسی: ۱۸۲/۶ هزار دلار؛
 • مشاغل مدیریتی با مدرک کارشناسی ارشد: ۲۷۵/۹ هزار دلار؛
 • حسابدار: ۷۷/۴ هزار دلار؛
 • مشاغل مربوط به حوزه‌ی نفت و گاز: ۱۳۵ هزار دلار؛
 • مدیران و کارکنان معدن: ۱۷۴ تا ۲۱۰ هزار دلار.

رشد و توسعه مشاغل تا سال 2023 در استرالیا

بر اساس آخرین گزارش وبسایت اداره کار استرالیا تا پایان سال ۲۰۲۳، حدود دو سوم رشد مشاغل مربوط به حوزه‌ی آموزش و پرورش، خدمات فنی، تخصصی و علمی است .مشاغل مربوط به صنعت ساختمان، راه‌سازی و حمل‌ونقل جاده‌ای، خدمات گردشگری و بخش آموزش‌های بین‌الملل هم از مواردی هستند که اگر در آنها تخصص دارید همیشه در استرالیا شانس بالایی برای اشتغال خواهید داشت. در حال حاضر بیشترین رشد در بازار کار به مشاغل زیررده‌ی صنایع، معادن و انرژی (با ۵۴ درصد رشد)، خدمات و بازرگانی (با ۳۱ درصد رشد)، مهندسی (با رقمی نزدیک به ۲۵ درصد رشد) و تکنولوژی (در حدود ۲۲ درصد رشد) اختصاص دارد و جالب اینجاست که امروزه بیشتر مهاجران در این مشاغل جذب بازار کار می‌شوند.

و اما نکته مهم این است که باید همگام با رشد و توسعه تکنولوژی اطلاعات خود را در زمینه شغلی خویش به روز رسانی کنید تا بتوانید در بازار رقابت کاری حرفی برای گفتن داشته باشید.

نحوه کاریابی در استرالیا

 • داشتن ویزای بلند مدت: زیرا کارفرمایان ترجیح می دهند با کسانی قرار داد ببندند که به مدت طولانی در این کشور می مانند.
 • داشتن رزومه قوی
 • سابقه کار مناسب بخصوص کار استرالیایی
 • مراجعه به وبسایتهای کاریابی استرالیا
 • مراجعه به لیست مشاغل مورد نیاز و از همه مهمتر برای جلوگیری از سردرگمی مشاوره با یک وکیل مهاجرت توصیه می شود.

ویزای‌های کاری برای اقامت دائم استرالیا

ویزاهای کاری برای اقامت موقت استرالیا

لیست مشاغل مورد نیاز کشور استرالیا

دولت استرالیا هر ساله لیستی از مشاغل مورد نیاز را ارایه می دهد و آن را بروز رسانی می کند. شما باید شغل خود را از بین لیست زیر انتخاب نمایید:

 • مشاغل استراتژیک میان‌مدت و بلندمدت (MLTSSL): شامل ویزاهای ۱۸۶، ۱۹۰، ۱۸۹، ۴۸۵ و ۴۸۹ (در صورت دریافت دعوتنامه‌ی خانوادگی) خواهد شد.
 • فهرست مشاغل مهارتی کوتاه‌مدت (STSOL): شامل ویزاهای۱۹۰ و ۴۸۹ (در صورت دریافت دعوتنامه از یکی از ایالت‌های استرالیا) خواهد بود.
 • فهرست مشاغل مورد حمایت ایالتی (ROL): برای ویزاهای زیرگروه ۴۸۹ به کار می‌رود.

موسسه حقوقی ساحل آفتاب

10 سال سابقه فعالیت - تضمینی

ویزا کار- تحصیلی - اقامت (اتحادیه اروپا و کانادا)

پرداخت هزینه ها پس از دریافت ویزا کار

تهران - میدان ونک - برج نگار - طبقه 17 واحد 11

ارسال رزومه: [email protected]

Latest News

20 دی 1398
20 دی 1398
تمامی حقوق این سایت متعلق به هلدینگ ساحل آفتاب می باشد - www.saheleaftab.com

Search