موسسه حقوقی ساحل آفتاب ( Euro Dream Consulting )

چگونگی اخذ ویزای کار آمریکا

موسسه حقوقی ساحل آفتاب

چگونگی اخذ ویزای کار آمریکا -موسسه حقوقی ساحل آفتاب

چگونگی اخذ ویزای کار آمریکا

زندگی در کشوری با بالاترین درآمد ناخالص ملی و نرخ پایین بیکاری می تواند رویایی باشد. بنابراین ویزای آمریکا از پرطرفدارترین ویزاهای مهاجرتی و کاری می باشد. زبان انگلیسی و مهاجرت پذیری بالا این کشور را به یکی از مقاصد مهم مهاجرتی و اقامتی تبدیل کرده است. در نتیجه کارفرمایان بدون توجه به ملیت افراد اقدام به استخدام آنها می نمایند. منتهی در طی سال های اخیر و سال جاری یعنی 2020 دولت آمریکا سیاستی اعمال کرده که منجر به کاهش تعداد افرادی شده که این کشور را مقصد مناسبی برای خود می دانستند.

در واقع برای تابعین برخی کشورها٬ آفیسرهای آمریکایی دیگر ویزا٬ علی الخصوص ویزای کاری٬ صادر نمی کنند. ویزای کاری آمریکا انواع مختلفی دارد از جمله انواع ویزای کار آمریکا می توان : کارت های سبز (اقامت دائم)، ویزاهای کار موقت، ویزای کار فصلی و تبادل ویزای کارگر را نام برد.

مهاجرت از طریق ویزای کاری آمریکا در سال 2020

قبل از مهاجرت به آمریکا لازم است از بازار کار برخی رشته ها مطلع باشید تا در آینده برای اخذ ویزا به مشکل بر نخورید. مهاجرت از طریق سرمایه گذاری اصلاً توصیه نمی شود چرا که بسیار ریسک بالایی دارد و شما که تازه وارد هستید به احتمال زیاد سرمایه خود را از دست خواهید داد بنابراین بهتر است قبل از اقدام به سرمایه گذاری مدتی را در آمریکا سپری کنید تا از شرایط آن آگاه شوید. البته لازم به ذکر است در حال حاضر یعنی سال 2020 ویزای کاری آمریکا به ایرانی ها ارائه نمی شود. میزان حقوق دریافتی شما نیز حائز اهمیت بالایی است در برخی موارد اگر شما دستمزد دریافتی از کارفرمایتان به حد مورد نظر نرسد سفارت کشوری که شما در آن مشغول به کار هستید درخواست شما را نمی پذیرد.

انواع ویزای کاری آمریکا در سال 2020 عبارت است از:

 • ویزای H1B آمریکا
 • ویزای EB3 آمریکا

بهترین تایپ ویزا برای مهاجرت ویزای کاری است. چرا که در صورت پیدا کردن کار یا بستن قرارداد کاری با کارفرما مسیر رسیدن به اقامت کوتاهتر و آسان تر می شود.

ویزای کاری آمریکا یا H1B

ویزای H1-B برای افرادی با تخصص کاری صادر می شود. با داشتن این ویزا می توان وارد بازار کار آمریکا شد. اخذ این ویزا خود پروسه ای دارد به این صورت که کارفرمای آمریکایی ابتدا به مدت سه ماه کار خود را آگهی کرده و اگر از داخل آمریکا نتوانست شخصی با تخصص مورد نیاز خود را پیدا کند سپس می تواند از خارج آمریکا اقدام نماید که شانس شما برای پذیرش 20% یا پایین تر است.اما از آنجاییکه برای فرد متقاضی آرامش روانی از جهت تأمین هزینه های زندگی به ارمغان می آورد حائز اهمیت است.

از مزایای این ویزا این است که به فرد امکان می دهد که همراه داشته باشد و ویزای همراه به همسر و فرزند زیر 18 سال تعلق می گیرد.

روند اخذ ویزای کاری آمریکا حدودا یکسال طول میکشد. داشتن تحصیلات پیش دانشگاهی یکی از پیش نیازهای گرفتن این ویزا است اما در صورت نداشتن حداقل لیسانس و با داشتن سابقه کاری چشمگیر یا هنر و تخصص خاص هم می توانید برای گرفتن ویزای کاری آمریکا اقدام کنید. این نوع ویزای آمریکا معمول ترین نوع برای مهاجرت ایرانیان است.

شش روش وجود دارد که شما می توانید از آنها برای پیدا کردن اسپانسر ویزای H1B یا پیشنهاد شغلی برای سال 2020 استفاده کنید

مدت زمان ویزای کار آمریکا

اعتبار ویزای کاری در آمریکا سه ساله است و تا سه سال دیگر قابل تمدید است. کارفرما در صورت صلاحدید می تواند برای کارمند خود تقاضای گرین کارت و کارت اقامت آمریکایی کند. بعد از گذشت شش سال چنانچه تغییری در وضعیت گرین کارت و اقامت پیش نیاید فرد متقاضی باید خاک آمریکا را ترک کند.

مدارک مورد نیاز ویزای کاری آمریکا عبارتند از:

 • پاسپورت دارای اعتبار و مدارک هویتی
 • جاب آفر و پیشنهاد کاری و دعوتنامه کاری
 • هزینه مصاحبه سفارت
 • مدارک مالی نشان دهنده توانایی مالی

ویزای کار آمریکا، مدارک مورد نیاز ویزای کاری آمریکا، روش های یافتن اسپانسر ویزای H1B1، ویزای کاری آمریکا یا H1B، انواع ویزای کاری آمریکا در سال 2020 عبارت است از، مهاجرت از طریق ویزای کاری آمریکا در سال 2020، ویزای کار آمریکا

روش های یافتن اسپانسر ویزای H1B1

 1. از طریق بانک اطلاعات حامیان H1B Visa دنبال شغل باشید.
 2. شغل خود را جستجو کنید.
 3. یک دوره کارآموزی پیدا کنید.
 4. به دنبال شرکتهای مشاوره محلی باشید.
 5. به دنبال شرکتهای مشاوره جهانی باشید.
 6. در دانشگاهها به دنبال شغل مورد نظر خود بگردید.

موسسه حقوقی ساحل آفتاب

10 سال سابقه فعالیت - تضمینی

ویزا کار- تحصیلی - اقامت (اتحادیه اروپا و کانادا)

پرداخت هزینه ها پس از دریافت ویزا کار

تهران - میدان ونک - برج نگار - طبقه 17 واحد 11

ارسال رزومه: [email protected]

Latest News

20 دی 1398
20 دی 1398
تمامی حقوق این سایت متعلق به هلدینگ ساحل آفتاب می باشد - www.saheleaftab.com

Search